Головна Новини Фотогалерея Законодавство
Про ВПМУ
Статут ВПМУ
Структура ВПМУ
Документи
Новини
Карта сайту
Зворотній зв'язок
Вільна профспілка машиністів України

 

            Реально діюча профспілка репрезентативність не отримує, вона його виборює, а потім, на протязі усієї своєї діяльності, підтверджує своїми діями.

ВПМУ виборола право на укладання Галузевої угоди у 1992 році, для чого вимушена була провести всеукраїнський страйк 02 -03 вересня.
У 1999 році, після прийняття Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” 24 грудня наша профспілка, першою в Україні, підтвердила свій статус як всеукраїнської профспілки, що надало нам змогу увійти до складу спільного представницького органу профспілок залізничників по укладанню Галузевої угоди у 2002р.
У 2011 році вступив в дію ще один Закон України „Про соціальний діалог в Україні”, метою якого було створення такої законодавчої бази, щоб ні одна, новостворена демократична профспілка, не увійшла до складу тих, з якими ведеться соціальний діалог на галузевому та національному рівнях.
На протязі майже 4-х місяців ВПМУ відстоювала своє право на цивілізовані форми соціального діалогу на галузевому рівні.
Результатом цієї боротьби ВПМУ за свої право стало те, що 27 січня 2012 року Національна служба посередництва та примирення прийняла рішення № 001/12-00-П про визнання ВПМУ такою, що відповідає критеріям репрезентативності на галузевому рівні для участі у колективних переговорах з укладання галузевих (міжгалузевих) угод та для делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні.
Отримавши певний досвід, ми розуміємо, що цей шлях зможуть пройти не усі вільні профспілки, тому, нагадуємо своїм побратимам - вільнякам, що згідно з п.5 ст. 6 Закону України „Про соціальний діалог в Україні” професійні спілки, що не відповідають критеріям репрезентативності, за рішенням своїх виборних органів можуть надавати повноваження репрезентативним організаціям відповідного рівня для представлення своїх інтересів.
ВПМУ відкрита для конструктивного діалогу.

 

Вільна профспілка машиністів України (ВПМУ) - добровільна неприбуткова всеукраїнська громадська організація, до складу якої входять працівники локомотивних бригад а також працівники інших професій залізничного транспорту України, які визнають та виконують Статут профспілки.
ВПМУ діє незалежно від адміністративно - господарських та державних органів, політичних партій та інших громадських організацій, їм не підзвітна і не підконтрольна.
Діяльність релігійних структур, політичних партій та рухів в органах профспілки не допускається.
ВПМУ створена у березні 1992 року з метою представництва, здійснення та захисту трудових соціально - економічних прав і інтересів членів профспілки.
У 1992 році ВПМУ виборола право укладання Галузевої угоди з Укрзалізницею Мінтрансом України.
Разом з іншими всеукраїнськими профспілками постійно входить до спільного представницького органу по укладанню Генеральної угоди і контролю за її виконанням.
ВПМУ була однією з ініціаторів створення Національної ради соціального партнерства при Президентові України та її постійним членом.
Приймає активну участь у роботі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, входячи до його керівних органів (Правління фонду, Наглядової ради).
З моменту створення профспілка підтримує тісні стосунки з профспілками інших країн Світу, у тому числі з фаховими профспілками машиністів.
З 1994 року профспілка є повноправним членом Міжнародної федерації транспортників (ITF), приймає активну участь у заходах, які вона проводить.


Партнери

 

Міжнародна федерація транспортників

www.itfglobal.org/index.cfm

Российский профсоюз локомотивных бригад жедезнодорожников

www.rplbg.com

 Анонси новин

Зустріч Президії ВПМУ з в.о. голови Правління ПАТ «УЗ» Є. Кравцовим

За ініціативою ВПМУ, 26 жовтня відбулася робоча зустріч Президії ВПМУ з в.о. голови Правління ПАТ «УЗ» Є. Кравцовим.
У зустрічі, разом з Є.Кравцовим, прийняли участь: член правління Ж.Марчек, Директор з інженерно-технічного забезпечення В.Крот, Директор департаменту оплати праці та мотивації персоналу О.Скарлат.

26/10/2017

детальнiше ...

 

Звернення Президії до членів правління ПАТ УЗ

Звернення Президії ВПМУ до членів правління ПАТ Укрзалізниця


12/06/2017

детальнiше ...

 
Газета ВПМУ

Номер от: 20/02/2009


архів газети >>>

 

Нові документи на сайті
Закон України "Про соціальний діалог в Україні"
     Закон про соціальний діалог.doc
Зміни та доповнення до Галузевої угоди
     nakaz z_pl.pdf
Генеральна угода на 2010-2012 рр.
     genugoda2010_2012.pdf

всi закони >>>

 

Copyright © 2008.
Усі права захищені.
03049,м.Київ, вул.Фурманова,3/8, тел./факс +38(044)465-10-23, тел. +38(044)481-12-67, E-mail:karikov@uz.gov.ua; Skype: pepichek2011 Создание сайта
Limenet